Šachisti z CVČ Žilina opäť úspešne

V uplynulú sobotu  sa zúčastnila 18-členná výprava z CVČ Žilina na 10. ročníku súťaže „O kráľa Rajca“, ktorá je započítaná do „Grand prix mládeže Slovenska“. Bohyňa šachu Caissa nám bola naklonená a odchádzali sme s plnými rukami pohárov, medailí a tradičných vyrezávaných šachových figúrok. Tento raz to bolo 9 detí, ktoré vystúpili na pomyslené stupne víťazov.
Všetci hráči patria do tréningovej skupiny CVČ a vyslovujeme i týmto poďakovanie trénerom zo Žiliny, ktorí sa venujú deťom. Odmenou im je radosť detí a ich šťastím svietiace oči pri dosiahnutí úspechu. V kategórií do 14 rokov bez straty bodu obsadil 1. miesto Matej Štauder. Na 2. mieste sa umiestnil Matúš Sadiku. V kategórií do 11 rokov dominoval Mikuláš Gärtner a na 2. miesto obsadil Šimon Hreus. V ktg. do 8 rokov sa Vilko Čarnecký umiestnil na 3. mieste. Dievčatá sa tiež nedali. V ktg. dievčat do 11 rokov obsadila Malgotová  Anina 3. miesto. V ktg. do 8 rokov zobrali dievčatá všetky 3 medaile. 1.miesto Holeštiaková Nina, 2.miesto Obročníková Barbora, 3.miesto Holeštiaková Lubana.
Aby toho nebolo málo, tak v celkovom poradí – bez rozdielu kategórií sme získali prvé tri priečky. 1. miesto Matej Štauder, 2. miesto Mikuláš Gärtner a 3. miesto Hreus Šimon.
Mládež naša, urobili ste nám veľkú radosť !! Trénerom i rodičom!

Pozývame deti, ktoré sa chcú naučiť šach do šachovej prípravky v Centre voľného času na Kuzmányho 105 Žilina. Informácie nájdete i na www.cvczilina.sk

ktg.do 8 rokov ktg.do 11 rokov ktg.do 14 rokov turnaj turnaj2 turnaj3 turnaj4 víťaz turnaja ktg do 11 rokov ktg. do 8 rokov