Juniorskí majstri v hokejbale si zmerali sily….

V dňoch 24. – 25.6.2014 sa žiaci  hokejových tried  pri ZŠ,V.Javorku v Žiline, zúčastnili MS juniorov v hokejbale, ktorého sprievodným programom malo byť aj stretnutie medzi ZŠ Hradec Králové a ZŠ V. Javorku Žilina.

Išlo o zápas víťazov hokejbalových majstrovstiev v Českej republike a na Slovensku. Naši vlaňajší majstri si v zápase plnom zvratov, krásnych akcií, zahodených šancí, ale aj emócií počínali veľmi sľubne, avšak v prostrednej tretine im “zlomili krk” dve zbytočné vylúčenia, ktoré snaživý súper využil. Dvojgólový náskok sa našim, aj napriek enormnému úsiliu, vyrovnať nepodarilo. Prehra v pomere 4:2 síce mrzí, ale byť na 2. mieste v bývalom Československu… Asi by sa s našimi chlapcami rado vymenilo veľa slovenských škôl.

Chlapci mali okrem toho možnosť sledovať zápasy samotných MS.

Vybraným žiakom z 8.H a 9.H teda patrí poďakovanie a veľká pochvala za vzornú reprezentáciu  školy, mesta Žiliny, ako aj Slovenskej republiky.

O tento úspech sa zaslúžili nasledovní žiaci: Adam Sandanus, Simeon Pjatak, Richard Kolek, Mário Krištofík, Andrej Jurga, Marek Jurga, Martin Turian, Marek Korenčík, Mário Dúcky, Jakub Kasanický. Kolektív doplnili aj naši vlaňajší deviataci – Marek Šupej, Matej Macek a kapitán Vladimír Krč.

Mgr. Vladimír Váňa

2014-06-24 13.46.19 2014-06-24 15.20.50


Uverejnené v Články, Top
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania