Školáci zo Závodia v Nemecku

Projekt Comenius funguje na našej škole, ZŠ s MŠ Školská 49, od roku 2011. Ide o medzinárodnú spoluprácu detí a učiteľov realizovanú každý rok na inú tému,  na inom mieste a v inej krajine.

Realizácia projektu Comenius sa začala na našej škole v roku 2011. Žiaci pracovali na  téme  „Kultúrne rozdiely v našom každodennom živote“. Na projekte sa podieľali žiaci z Estónska, Francúzska a Slovenska. V roku 2012 vycestovali účastnícke krajiny do Estónska, aby sa zaoberali témou „Internetu a jeho využitím v reálnom živote“ . Novou krajinou, ktorá participovala na projekte, bolo Nemecko. V roku 2013 projekt pokračoval vo Francúzsku.  Témou stretnutia bolo „Životné prostredie a trvalo udržateľný rozvoj“. O rok neskôr projekt pokračoval v Nemecku. Na chvíľu žiaci zo ZŠ s MŠ Školská 49, spolu s pani učiteľkou Evou Kubovou, našli svoj domov v nemeckom Wiefelstede. Opäť sa stretli starí, ale i noví kamaráti, aby pouvažovali spoločne o téme „Ľudské rasy a rasová diskriminácia“. Anglický jazyk, ktorý bol komunikačným prostriedkom v rámci realizácie projektu, bolo počuť na každom kroku. Slovenské deti sa medzi deťmi z Francúzska, Nemecka a Estónska vôbec nestratili. S chuťou pracovali v jednotlivých skupinách, aby spoločne mohli obhájiť svoje výstupy v rámci zadanej témy. Počas slovenského večera predstavili Slovensko, krajinu v srdci Európy, ukázali slovenské kroje z rôznych častí Slovenska, zaspievali slovenské pesničky, pripravili slovenskú špecialitu chleba s masťou a cibuľkou či pažítkou a zatancovali slovenský tanec. Naučili všetkých, ako sa tancuje v rytme pesničky Tancuj, tancuj vykrúcaj. Obohatení o nové zážitky, nových kamarátov a nové životné skúsenosti sa bezpečne, aj vďaka dvom šoférom J. Kopeckému a M. Matejčíkovi, vrátili domov.

P1000483 IMG_5857 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC DSC_1389 DSC_1336 DSC_1156 DSC_1113 DSC_1109 DSC_1096 DSC_0958 20140809_181625 20140809_140944 20140806_200337


Uverejnené v Články, Top
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania