Október – ZŠ V. Javorku

Exkurzia do Varína

Dňa 2. 10. 2014 sa žiaci 7. A a 7. S  zúčastnili exkurzie vo Varíne – Škola ochrany prírody.


Majstrovstvá školy vo futbale

V priebehu mesiaca október 2014 sa na škole V. Javorku na novom multifunkčnom ihrisku konali Majstrovstvá školy vo futbale starších žiakov.

majstrovstva skoly vo futbale


Šarkaniáda – ŠKD

Na sklonku babieho leta sa deti z ŠKD vybrali „oprášiť“ svojich šibalských šarkanov.  Počasie prialo a nebo hýrilo farbami od poletujúcich šarkanov. Nechýbali ani zrážky a  nešťastné pády „letúňov.  (ZŠ V. Javorku)

sarkaniada


Exkurzia u hasičov

Dňa 13.10. deti 3.A a 3.B   sa zúčastnili exkurzie u hasičov


Školská liga vo futsale

V pondelok, 27. 10. 2014, sa pre našu školu začal ďalší ročník Školskej ligy vo futsale žiakov 8. – 9. ročníka. Súpera zo ZŠ Jarná v Žiline porazili v pomere 11:2.


Škola v prírode

Žiaci  2. a 3. ročníka  sa zúčastnili od 16.10.2014 do 26.10.2014 školy v prírode v útulnom hoteli Severka v Zákopčí. Školské povinnosti sa striedali so športom, hrami. Nezabudnuteľným okami-hom bolo stretnutie s pánmi policajtmi, ktorí priviedli svojich psíkov a ukázali deťom zaujímavé ukážky z kynológie. Na záver pobytu sa naučili žiaci krásnu hymnu o škole v prírode.

skola v prirode


Hovorme o jedle

V dňoch 13.-17.10.2014sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej súťaže „Hovorme o jedle.“ Cieľom súťaže bolo a je podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí o potravinách a dobrých stravovacích návykoch, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia. Jednotlivé ročníky v rámci denných tém diskutovali a realizovali zaujímavé aktivitya projekty. Za aktívnu prácu a zaujímavé spracovanie tém získala naša škola 2.miesto.

hovorme o jedle


 

Záložka do knihy

Naša škola sa už po piatykrát zapojila do československého projektu Záložka do knihy spája školy s témou: Moja obľúbená kniha .


 

Halloween alebo Deň duchov….

30.októbra sa v našej škole zhromaždili rôzne strašidlá, duchovia, strigy a bosoráci. Najskôr postrašili svoje pani učiteľky v triedach a potom „odleteli“ do telocvične, kde sa konala  prezentácia masiek, spojená s vyhodnotením a ocenením masiek


 

Návšteva detí zo školského klubu v zariadení Úsmev – Solinky

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sme do priestorov  DD Úsmev na Solinkách  preniesli divadelnú atmosféru a svojim kultúrnym vystúpením potešili seniorov. Bolo dojímavé vidieť radostné a úprimné stretnutie dvoch generácií.


Divadelné predstavenie

Dospelým neprístupné. Presne tak sa volá divadelná hra Michaely Zakuťanskej o dospievaní a prekážkach na ceste k dospelosti, ktorú si v pondelok, 27.10., prišli pozrieť žiaci a učitelia II. stupňa do žilinského Domu odborov.


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania