Február na ZŠ, V. Javorku

MO v basketbale

IMAG1400Dňa 24. 2. 2015 sa na ZŠ, Limbová konali Majstrovstvá okresu v basketbale chlapcov ZŠ. Na tomto podujatí sa predstavili aj naši žiaci zo ZŠ, V. Javorku 32 a počínali si výborne. Štvorčlennú skupinu vyhrali bez zaváhania a z 1. miesta postúpili do semifinále. V ňom sa stretli so ZŠ, Školská (Závodie) a jasným víťazstvom sa dostali až do samotného finále!!! Boj o celkové prvenstvo bol od začiatku nesmierne náročný a kvalitný z oboch strán, ale Gymnázium sv. Františka z Assisi bol jednoducho nad naše sily. V konkurencii 8 základných škôl sme obsadili celkové 2. miesto. Gratulujeme!


Lyžiarske preteky

Dňa 26. 2. 2015 sa v Oščadnici konal lyžiarsky pretek o pohár primátora mesta. Zúčastnili sa na ňom naši žiaci 2. – 9. ročníka: Španková Natália 2.A, Závadská Karolína  2.B, Lašš Nikolas 2.B, Synák Dávid 3.A, Reš Rudolf 3.B, Gelatíková Lea 4.A, Blažeková Tatiana 4.A, Jantošová Kristína 5.A, Kuna Alex 5.A, Pudišová Linda 6.A, Goga Denis 6.A, Dzurilla Adam 8.S, Hruška Samuel 9.A, Polák Jakub 9.A, Pleva Filip 9.A.

Všetci zúčastnení podali vynikajúce výsledky. Najúspešnejší pretekári sú Jakub Polák s 2. miestom na lyžiach a Filip Pleva obsadil s prehľadom 1. miesto na snowboarde. Všetkým gratulujeme!!:-)


Florbalový turnaj

Dňa 27. 2. 2015 sa na ZŠ, V. Javorku 32 uskutočnil v rámci Olympijského dňa florbalový turnaj pre žiakov 4. – 5. roč., konaný pod záštitou hokejových športových tried MsHKM Žilina. Pozvanie prijalo 6 kolektívov: ZŠ, Jarná, Karpatská, Lichardova, Martinská, V. Javorku a tím hokejistov MsHKM Žilina vedený trénerom Petným. Na otvorení sa zúčastnili p. riaditeľka RNDr. Jana Čellárová a pán Róbert Rehák, manažér mládeže a tréner extraligového dorastu.

Bojovalo sa tuho, ale vzácne fér, o čom svedčí množstvo krásnych zápasov. Naši chlapci si počínali vcelku schopne, postúpili z 2. miesta do semifinále. Tu mali trošku smolu, nakoľko hráčom zo ZŠ, Lichardova podľahli tesne v pomere 1:0. V súboji o 3. miesto už ale nič nenechali na náhodu a ZŠ, Jarná porazili 5:0. Po skončení turnaja nasledovalo dekorovanie medailistov, gratulácie a  na záver sme si zaspievali Hymnu MsHKM Žilina.

Celkové poradie:  

  1. ZŠ, Karpatská
  2. ZŠ, Lichardova
  3. ZŠ, V. Javorku
  4. ZŠ, Jarná
  5. MsHKM Žilina
  6. ZŠ, Martinská

10 17 18 21 27 2(1)


Uverejnené v Články, Top
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania