LEGO SUMO

V prvú marcovú sobotu sa na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity po roku zorganizoval už druhý ročník Žilinského turnaja robotov „Lego Sumo“. Celkovo prišlo bojovať až 15 robotických zápasníkov a zapojili sa 4 žilinské tímy:

Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina – starší a mladší žiaci,

Základná škola Rosina,

Amavet klub Lego robotiky 958 – The Benders (v ktorom sú žiaci škôl: ZŠ Limbová, ZŠ Gaštanová, ZŠ Závodie, ZŠ Lichardova, ZŠ Nám.mladosti, ZŠ Bánová a ZŠ Karpatská).

Súťažilo sa v dvoch kategóriách Lego Sumo a Lego Sumo RC, kde mohli operátori svoje roboty počas zápasu ovládať. V kategórii Lego Sumo zápasili roboty systémom každý s každým v dvoch skupinách. Do kategórie RC sa zapojilo 6 súťažiacich a systémom každý s každým  a sa snažili získať čo najviac bodov.

V hlavnej kategórii sa o prvé miesta pobilo 6 robotov (traja z každej skupiny), predpokladané poradie sa úplne zamiešalo a o prvom miesto sa pre rovnosť bodov rozhodlo až v dodatočnom zápase medzi robotom Kekso a Archer. Víťazom sa nakoniec stal robot Kekso z Amavet klubu The Benders a druhý skončil Archer z kružku ZŠ Gorazda.

Ďakujeme všetkým za účasť a mladým robotikom prajeme veľa úspechov a veríme, že o rok nás bude opäť viac.

lego-sumo-04lego-sumo-05 lego-sumo-03 lego-sumo-02 lego-sumo-01 lego-sumo-16 lego-sumo-15 lego-sumo-14 lego-sumo-13 lego-sumo-12 lego-sumo-11 lego-sumo-10 lego-sumo-09 lego-sumo-08 lego-sumo-07 lego-sumo-06


Uverejnené v Články, Top
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania