Postup do celoslovenského kola ankety Zlatý Amos

,,Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia.´´

Ján Amos Komenský

11023284_10203855283643569_443966582_n9. ročník ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku „Zlatý Amos“ vyhlasuje OZ ADEVYK s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Košickým samosprávnym krajom.

Aj touto cestou sme sa rozhodli srdečne zablahoželať našej pani učiteľke Mgr. Lucii Turčákovej Michalkovej k postupu do celoslovenského kola ankety Zlatý Amos. Je to prestížna anketa o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovenku. A už postup do semifinále je veľký úspech. Sme na ňu veľmi pyšní. O pani učiteľke do ankety napísala členka žiackej školskej rady, jej žiačka z 8. A – Aurélia Zlatica Poláková.

Anketa vyzdvihuje učiteľa, jeho celoživotnú prácu a obetavosť, s ktorou sa venuje deťom. Je to čas, kedy môžu deti vyjadriť, čo pre nich znamená ich učiteľ.

Z úryvku, ktorý o nej napísala jej žiačka:

Prečo vybrať práve našu pani učiteľku?

Máme ju veľmi radi. A viem, že nás má rovnako rada. Nesmierne si ju vážime za to, čo všetko nás naučila a ešte naučí. Aj keď ju vieme ako trieda niekedy poriadne nazlostiť, vždy je nám nablízku. Je tu pre nás, ochotná nám kedykoľvek pomôcť. Niekedy to má s nami ťažké. Často si pomyslím, že má ,,zlaté nervy´´. Ja by som to s nami už asi dávno vzdala. Ona vždy povie, že ju práca s deťmi baví a napĺňa. Teší ju, že nás môže naučiť niečo nové. Je prísna, ale za to férová.

Snaží sa nám venovať každú voľnú chvíľu, aj keď je to niekedy ťažké. Vidím, že učiť neznamená len odučiť si 45 minút. Takmer každú prestávku musíte dozorovať, neustále kontrolovať, vypĺňať triednu knihu, klasifikačný záznam, robiť si prezentácie na vyučovacie hodiny, kontrolovať dochádzku atď.

Veľmi zodpovedne a svedomito pristupuje k učeniu. Výborne vysvetľuje nové učivo – zrozumiteľne a jednoducho.  Zaujíma sa, či sme všetko pochopili. Ak nie, vždy nám to opätovne vysvetlí.

Zapája nás do rôznych súťaží – z NEJ  (olympiáda) a z informatiky (iBobor, e-skills – testovanie IT zručností, Infáčik – kreslenie v programe RNA, e-twinning – vzájomná spolupráca so školou z inej krajiny). Je to veľmi zaujímavé.

Pani učiteľka nám vytvára príjemné prostredie, kde chodíme radi. Páči sa mi, ako vie vždy nejakú ťažšiu situáciu odľahčiť a urobiť ju vtipnou. Keď budem pozorne načúvať, ešte veľa sa od nej môžem naučiť. Nemyslím tým len vedomosti v škole, ale aj to, ako sa stať dobrým človekom. Ďakujem jej za každú radu, ktorú mi dala. Vždy mi ochotne pomohla, keď som zápasila s problémami v škole alebo mi bolo ťažko.

Pani učiteľke držíme palce, aby postúpila do finále a mohla tak zabojovať o hlavnú cenu 3500 eur, korunu a žezlo (putovná cena).

Mgr. Monika Blašková, kolegyňa


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania