Marec na ZŠ, V. Javorku 32

Zelený deň
Dňa 2. 3. 2015 sa na našej škole konal farebný deň. Spestrili sme si vyučovanie a veľmi sa nám to páčilo. Učitelia aj žiaci si urobili poriadok vo svojich skriniach a obliekli na seba všetko zelené. Členovia ŽŠR poctivo rátali každý jeden kus. Bola to ozaj radosť učiť v zelených triedach!! Víťazom sa stali deti z 3. A, ktorí si pochutnali na hlavnej cene – zelenej torte!!:-)

Zelený deň 2 Zelený deň


Zážitkové učenie - hodina biológie v 5. AZážitkové učenie – hodina biológie v 5. A

Ako sa zážitkovo učiť? Takéto učenie je veľmi efektívne vtedy, keď sa ty sám ideš niečo naučiť. Najlepší spôsob na zážitkové učenie je, ak si môžeš všetko overiť v praxi. Niečo podobné sme si mohli vyskúšať aj my, žiaci 5. A, a to priamo na hodine biológie. Pán Róbert Štolfa nám doniesol ukázať na hodinu hady z CVČ MiniZOO Vlčince. Takáto forma učenia sa nám veľmi páčila a zábavnou formou sme sa dozvedeli dôležité informácie. Už sa tešíme na podobné zážitky!!!:-)


Chemická olympiádaChemická olympiáda
Dňa 26. 3. 2015 naša škola opäť privítala účastníkov okresného kola Chemickej olympiády. Zúčastnilo sa jej takmer 40 žiakov z celého Žilinského okresu. Našu školu reprezentovali žiaci 9. A Veronika Novákiová a Matej Tiso a z 9. S Ivan Hryzák. Všetkým trom blahoželáme, pretože sa stali úspešnými riešiteľmi.


Exkurzia Krakow - Inwald

Exkurzia Krakow – Inwald
Dňa 30. 3. 2015 sme sa zúčastnili exkurzie, ktorú nám zastrešila cestovná kancelária A -tours. Napriek nepriaznivému počasiu sme si prezreli historické pamiatky mesta Krakow, vypočuli zaujímavosti z histórie mesta od našej pani sprievodkyne a nakoniec sme stihli precestovať celý svet vďaka miniatúram v Inwalde. Viac fotiek z tejto vydarenej akcie si môžete pozrieť na našej web stránke.

 


Uverejnené v Články, Top
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania