Múzeum na kolesách

muzeum_na_kolesachMúzeum na kolesách je projekt dvoch bratov,  ktorí prinášajú do škôl iný – zaujímavý spôsob vzdelávania a to je zážitkové vzdelávanie.

Žiačka Miška píše:

Celý program sa odohrával v našej telocvični, kde nás už čakali dvaja mladí páni – aktéri programu. Hlavnou témou bol život vojaka v 2. sv. vojne – ako vyzeral vojak 2. sv. vojny, hlavne čo mal oblečené, ako sa stravoval, ako spal, zbrane, ktoré používali vojaci – najzaujímavejšia časť pre chlapcov, druhy špeciálnych jednotiek, ženy v armáde ba dokonca aj oblečenie partizánov a mnoho iného. Mali sme možnosť vidieť oko bola oblečená žena – zdravotníčka i ako si poradila so zraneným vojakom. Verte mi, nemali to ľahké! Počas besedy aktéri vyberali žiakov, ktorých  obliekali do rôznych uniforiem (viď fotogaléria) a na nich samotných, sme my ostaní, mohli vidieť, ako vojaci a vojačky žili. Obliekanie uniforiem bol tiež veľkým zážitkom pre nás. Veď kedy máme možnosť obliecť sa ako vojak a to ešte vojak druhej sv. vojny? Myslím, že to, akým spôsobom vojaci vtedy „prali odev“ – zbavovali sa vší a im podobného hmyzu, bolo prekvapením aj pre naše pani učiteľky. Mali sme možnosť vidieť veľké množstvo artefaktov približujúcich život daného obdobia a tiež sme sa o nich veľa dozvedeli z pútavého rozprávania za čo ďakujeme všetkým, ktorí nám dali takúto možnosť.

                                                  Miška Gažová, 8.C

Vďaka Múzeu na kolesách sme mali možnosť  dotknúť sa histórie 2. sv. vojny,  pri príležitosti jej 70 výročia, ktoré si tento rok pripomíname.

Fotografie z programu nájdete vo fotoalbume


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania