Apríl na ZŠ, V. Javorku 32, Žilina

MO vo florbaleMO vo florbale

V dňoch 1. 4. a 16. 4.2015 sa na ZŠ, Námestie slobody v Žiline uskutočnili Majstrovstvá okresu vo florbale žiakov ZŠ. O florbal je medzi žiakmi veľký záujem, prihlásilo sa až 18 škôl. Vo všetkých stretnutiach sme dokázali zvíťaziť a nášho brankára Hryzáka súperi nedokázali prekonať ani raz. Získali sme titul Majster okresu Žilina a postúpili do zápasu s Bytčou. Víťazi postúpia na Majstrovstvá kraja. Pevne veríme, že sa nám hra bude dariť aj naďalej. O titul Majster okresu Žilina sa zaslúžili títo žiaci: Ivan Hryzák, Richard Kolek, Simeon Pjaták, Mário Krištofík, Viktor Olbert, Andrej Straka, Dávid Kováčik, Dušan Smolka, Matúš Korbáš a Alex Pekara.


Deň Zeme – Modrý deň 

Pri príležitosti osláv Dňa Zeme (22. 4) sme zažili ďalší farebný deň. Aby sme si pripomenuli ochranu našej Zeme – modrej planéty, vybrali sme farbu modrú!!! 1. miesto získala 2. B. Gratulujeme…:-)

Deň Zeme - Modrý deň 2 Deň Zeme - Modrý deň


Deň Zeme – Sadenie stromčekov

Keď už sme slávili Deň Zeme, čakala nás ďalšia zaujímavá aktivita spojená s ochranou životného prostredia. Vysadili sme v okolí našej školy stromčeky a kvetinky, o ktoré sa počas celého školského roka budeme starať. Bola to vydarená akcia, všetkým sa nám veľmi páčila. J

Sadenie stromčekov, 5. obr.

Sadenie stromčekov

Sadenie stromčekov, 2. obr.

Sadenie stromčekov, 3. obr.

Sadenie stromčekov, 4. obr.


Regionálna výchova  a tradičná ľudová kultúra

Vo štvrtok, 23.4.2015 sa na našej škole vyučovalo trochu netradične. Do vyučovacích hodín sme zakomponovali prvky Regionálnej výchovy a ľudových tradícii. Aj na hodinách matematiky v 6.A, 6.S a 8.A sme sa rozprávali o tradičných ľudových odevoch – krojoch a spojili sme ich s matematikou. Popri tom sme počúvali tradičnú slovenskú ľudovú hudbu.

 


 

Exkurzia – Strečno

Dňa 23. 4. sa naši piataci zúčastnili krásnej dejepisnej exkurzie na hrade Strečno, kde si prezreli hradné zrúcaniny. Vystavené exponáty prezentujú archeologické nálezy z okolia Žiliny. Na hrade videli umelecky reštaurované pozostatky Žofie Bosniakovej. Pod hradom je vybudovaná replika stredovekej dediny, kde strávili príjemné chvíle. Počasie bolo ukážkové a výhľady neopakovateľné.

Exkurzia Strečno 2

Exkurzia Strečno, 3 obr.

Exkurzia Strečno, 4. obr.

Exkurzia Strečno, 5. obr.

Exkurzia Strečno


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania