Máj na ZŠ, V. Javorku

Slávik Slovenska

Dňa 27. 4. sa niesla školou ľudová pieseň v podaní  žiakov 1. až 3. ročníka. Žiaci súťažili o postup do okresného kola „ Slávik Slovenska“. Rozhodovanie bolo náročné, lebo každý zo súťažiacich sa snažil svojim precíteným vystúpením presvedčiť porotu. Preto veľké poďakovanie patrí všetkým našim „spevákom“. Našu školu úspešne reprezentovala víťazka školského kola – žiačka III. A triedy Vivien Čonková. Na okresnom kole získala krásne 2. miesto, ktorý sa konal 13. mája 2015 v koncertnej sále v Žiline. Vivienka, nech ti to krásne spieva!
Slávik


Šport bez limitov

Dňa 7. 5. sme sa zúčastnili na športovom vystúpení s názvom Šport bez limitov. Program zahŕňal vystúpenie športovej skupiny zameranú na basketbal a futbal. Okrem toho, že sme si vypočuli prednášku o dôležitosti športu a pohybu, sme si aj zasúťažili. J
Šport bez limitov 2 Šport bez limitov


Beseda s hokejistami

Dňa 7. 5. ku nám zavítali mladí hokejoví reprezentanti – Cingel, Rehák, Horanský a Lešťan. Chlapci chodili do hokejovej školy a porozprávali nám o úspechoch v ,,hokejovom svete. ´´ Deti sa pýtali na hokejové začiatky, zárobky či frajerky.:-) Potom nasledovala autogramiáda a fotenie. Pred besedou prebehlo slávnostné odovzdávanie cien družstvám za umiestnenie v súťažiach v sezóne 2014-2015.
Beseda s hokejistami 2 Beseda s hokejistami 3 Beseda s hokejistami 4 Beseda s hokejistami 5 Beseda s hokejistami


Noc v škole

Aj tento rok sa u nás konala vydarená akcia pod názvom Noc v škole, kde sme privítali budúcich piatakov – hokejistov. Chlapci sa stretli s hokejovými reprezentantmi, zoznámili sa s novou školou a pritom si aj zasúťažili. V noci hľadali strašidlá a ráno ich už čakalo vyhodnotenie a rozdávanie cien. J
Noc v škole


Súťaž mladých zdravotníkov

Dňa 20. 5. sa na našej škole uskutočnila regionálna súťaž mladých zdravotníkov I. a II. st. ZŠ 2015. Našu školu reprezentovali dve päťčlenné družstvá – 1. st. pod vedením p. uč. Dlábikovej a 2. st. pod vedením p. uč. Kotercovej. 1. st. v zastúpení: Emma Bolibruchová, Denisa Habániková, Paulína Ondrušíková, Katarína Puterová, Timea Gogová – OBSADILI 1. MIESTO.2. st. v zastúpení:  Dominika Brziaková, Karin Barošincová, Erik Janek, Šimon Káčer, Martin Vydra – OBSADILI 3. MIESTO. Za krásne umiestnenia im blahoželáme!!
Súťaž mladých zdravotníkov


Štvorylka

Dňa 22. 5. o 12. 00. sa roztancovalo 51 miest vrátane Žiliny v siedmich štátoch Európy, aby sa pokúsili o zápis do Giunnessovej knihy rekordov. Štvorylku na námestí A. Hlinku tancovalo 1128 tanečníkov. K tejto skupine sa pridali aj naše žiačky 5., 7., 8. ročníka. Pre dievčatá 5. ročníka to bola premiéra a zvládli ju na výbornú. Vraj to nebolo nič zložité, ale hlavne zábavné, komentovali dievčatá našej školy, keď dotancovali štvorylku na námestí.
Štvorylka


Postup medzi elitu – školská liga vo futsale

V pondelok, 25. 5. sa podaril našim starším žiakom historický úspech. Dvojnásobným víťazstvom nad ZŠ, Gaštanova v play-off Školskej ligy vo futsale premiérovo postúpili do FINAL FOUR, do skupiny 4 top tímov súťaže a zahrajú si tak o medaily. O tento krásny výsledok sa zaslúžili títo žiaci: Ivan Hryzák, Richard Kolek, Matej Jaššo, Mário Krištofík, Viktor Olbert, Miroslav Baracka a Ján Nemček.
Školská liga vo futsale


Nikolas Baláž – Majster Slovenska v karate

Dňa 16. 5. sa Nikolas Baláž, žiak 1. A triedy a člen Karate Klub Žilina, stal majstrom Slovenska v športovom zápase kumite 8-9 ročných do 24 kg, ktoré sa konalo v Sabinove. Predchádzali tomu Majstrovstvá kraja v Sučanoch. Dňa 20. 6. 2015 predvedie svoje schopnosti na Majstrovstvách Európy v Nových Zámkoch. Medzi jeho predchádzajúce úspechy patrí umiestnenie na Memoriáli Jozefa Juhaňáka v Žiari nad Hronom 02. 05. 2015. Držíme mu palce a prajeme veľa úspechov v športovom zápolení.

  1. miesto: kumite ml. žiaci – 24 kg
  2. miesto: kata ml. žiaci

Finálové kolo hry Scrabble

Dňa 28. 5. sa na našej škole uskutočnilo finálové kolo hry SCRABBLE. Súperili proti sebe žiaci 3. a 4. ročníka, ktorí boli víťazmi triednych a medzitriednych kôl. Na 1. mieste sa umiestnila Emka Uhlariková z 3. A, na 2. mieste Rudko Reš z 3. B, na 3. mieste Filip Šustek zo 4. A a na 4. mieste Mária Dubovská zo 4.B. Všetkým finalistom blahoželáme.


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania