Tvoríme vlastnú knihu

1. miesto v medzinárodnej literárno-výtvarnej súťaži „Tvoríme vlastnú knihu“ Krajská knižnica v Žiline usporiadala v tomto roku už 16. ročník medzinárodnej slovensko-česko-poľskej literárno-výtvarnej súťaže „Tvoríme vlastnú knihu“, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Témou tohto ročníka bol Vyšehrádsky svet rozprávok zameraný na historické pamiatky a hrady v našej krajine.

Dievčatá z IX.B triedy Mária Lazorová a Marianna Hvizdáková sa pustili do práce na knižke „Nenapraviteľná“. Podarilo sa im vytvoriť dielko na vysokej umeleckej úrovni literárnej aj výtvarnej. Knižka plná histórie aj súčasnosti, minulosti aj prítomnosti, poézie a prózy, reality poprepletanej snovými prvkami, spĺňala vysoké kritériá vo väzbe aj v ilustráciách. Postúpila do medzinárodného kola do Poľska – do Bielsko-Białej a v Beskydskej knižnici bola ocenená 1. miestom.

Celé vyhodnotenie v knižnici prebiehalo v slávnostnej atmosfére, s pestrým programom spojeným s prehliadkou knižnice, s vystúpením hudobnej skupiny a bohatým pohostením. Dievčatá boli obdarené hodnotnými cenami a zaujímavé bolo aj ústne vyhodnotenie.

Program sme ukončili prehliadkou historickej časti Bielsko-Białej.

Dievčatám gratulujeme a ďakujeme aj Krajskej knižnici v Žiline.

 

ZŠ s MŠ, Ul. sv. Gorazda v Žiline

image005 image009 image007 image011


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania