Čo nové na ZŠ, V. Javorku 32, Žilina?

Detstvo bez násiliaDETSTVO BEZ NÁSILIA

Pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí sa v novembri naša škola zapojila do celoslovenskej kampane akciou „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť“. Pokračovaním kampane bola súťaž Vytvor svoj hrad ako útočisko pre týrané deti. Minimálne 10 členné žiacke kolektívy mali vytvoriť hrad z recyklovaného a recyklovateľného materiálu. Výsledná práca našich žiakov predstavuje „záchranné hniezdo” pre všetky deti, ktoré sú  vystavované násiliu. Hrad je pestrofarebný a takmer rozprávkový, ako by mal byť aj život všetkých detí. Balóny nesú hrad svetom, aby zbieral deti, ktoré hľadajú pomoc. Aby im bolo veselo, vítajú ich rozprávkové bytosti, čakajú ich atrakcie – šmykľavka, horolezecká stena.


ŠŠL

Vo februári sa naši žiaci zúčastnili na ďalšom kole ŠŠL plávanie. Na programe bola disciplína 50 m voľný spôsob. Všetci žiaci podali vynikajúce výsledky. No najväčšiu radosť nám urobili Gelatíkova  Lea  z 5. A,  ktorá  obsadila zlatú priečku, Matej Kováč z 9. A, ktorý obsadil bronzovú pozíciu a Denisa Habániková zo 6. A, ktorej sa ušla štvrtá pozícia. Našu školu ďalej reprezentovali: Kočútová Lucia  z 5. A / 6. miesto/, Blažeková  Táňa  z 5. A / 11. miesto/, Tomašec  Filip zo 6. A  / 14. miesto/, Andrejčák Róbert z 8. A /16. miesto /, Nemček Ján z 9. A  /21. miesto/. Gratulujeme….:-)


Fašiangový sprievod masiek v ŽilineFAŠIANGOVÝ SPRIEVOD MASIEK V ŽILINE

Fašiangové obdobie vyvrcholilo aj v Žiline tradičným fašiangovým sprievodom masiek. 12. ročník Žilinského festivalu fašiangových masiek sa uskutočnil v piatok, 5. februára 2016 na Mariánskom námestí. Súčasťou sprievodu boli nielen dospelí, ale aj deti z centier voľného času, základných umeleckých škôl a ďalších škôl v Žiline a aj my sme, ako každý rok, boli jeho súčasťou….


 

Matematický expres – MatX    

V stredu, 10. februára 2016 prebehla online česko-slovenská súťaž Matematický expres – MatX. Našu školu pekne reprezentovali žiaci 9. S triedy Matúš Korbáš, Martin Vydra, Šimon Káčer a Dávid Kúdelka, ktorí si svoj tím nazvali Druhá hliadka. Pevne veríme, že súťaž bola pre žiakov dostatočnou výzvou, ale že sa pri nej aj zabavili. Tu je oficiálne poradie: http://matx.p-mat.sk/results.php, kde  si môžete pozrieť i zadania a vzorové riešenia úloh.


Turistický krúžok - Vysoké TatryTuristický krúžok – Vysoké Tatry

Naše deti z turistického krúžku chodia pravidelne na rôzne zaujímavé výlety. Nedávno  absolvovali okružnú túru vo Vysokých Tatrách – Hrebienok, Zamkovského chata, Rainerova chata, Bilíková chata….:-) Pani učiteľky M. Pastorková a A. Čadová ďakujú všetkým zúčastneným za super náladu a Bohu za pekné počasie. Už teraz sa tešia na ďalší super výlet…:-)

 


 

Elektronické simulované voľby do NRSR 2016 

Dňa 25. 2. 2016 prebehli na našej škole elektronické simulované voľby do NRSR 2016, na ktorých sa zúčastnil výber žiakov 8. a 9. roč. Žiaci si ešte pred samotným hlasovaním prečítali programy politických strán. Každý záujemca o hlasovanie dostal od zodpovedných osôb vlastný jedinečný ID kód. Voľby prebehli cez internet, prihlásením sa na stránku http://volby.rmzk.sk/. Každý žiak mohol začiarknuť stranu, ktorú volí, príp. dať max 4 preferenčné hlasy. Tento projekt zorganizovala RADA MLÁDEŽE ŽILINSKÉHO KRAJA a sme radi, že sme sa mohli zúčastniť. 


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania