Čo nové na ZŠ, V. Javorku 32, Žilina

Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice

Pasovanie prvákov za čitateľov knižnicePrváčikovia sa v novom školskom roku zoznamujú nielen s číslami a písmenkami vo svojom šlabikári, ale aj s novými knižkami, v ktorých objavujú svet rozprávok. Do čarovného sveta rozprávok ich uvádzajú víly, kráľovné, či iné rozprávkové postavičky. Krajská knižnica v Žiline nezabudla na svojich najmenších čitateľov. Pripravili pre nich „Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice“. Podujatie sa konalo 17. 3. 2016 v priestoroch detského oddelenia. Cieľom bolo netradičnou a hravou formou sprístupniť svet kníh pre deti, ktoré začínajú čítať.  Za čitateľov ich symbolickým pierkom pasovala pani knihovníčka. Deti odchádzali z knižnice s prvými knižkami, ktoré si budú čítať a so sľubom, že sa ku knihám budú slušne správať, nebudú ich ničiť a načas ich vrátia…:-)


 Na okrese prví, na kraji štvrtí

Na okrese prví, na kraji štvrtíV stredu, 23. 3. 2016 sa v našej športovej hale konali Majstrovstvá okresu vo florbale starších žiakov. V konkurencii 18 družstiev si naši deviataci počínali takmer bezchybne a celkovým prvým miestom v turnaji si zabezpečili účasť na majstrovstvách kraja.

Tie sa konali 31. 3. 2016 v K. N. Meste a konkurencia bola naozaj silná. Zo šiestich družstiev tam boli 4 florbalové tímy. Napriek tomu sa našim chlapcom podarilo prebojovať do semifinále, v ktorom síce v polovici stretnutia viedli nad Turanmi 3:1, ale napokon prišli vylúčenia, naše nepremenené šance, ktoré nás stáli pekný výsledok.

Konečné umiestnenie: 1. Čadca, 2. Zuberec, 3. Turany, 4. V. Javorku, 5. Ružomberok, 6. Rudina.


Zelená stužka – Nech je školstvo prioritou

Zelená stužka - Nech je školstvo prioritou 1 Zelená stužka - Nech je školstvo prioritou 2V piatok, 1. apríla 2016 sa rozhodli rodičia z iniciatívy Zelená stužka bojovať ďalej! Keďže tento piatok mal krásny dátum, bolo treba to využiť. Učitelia v tento deň napísali zelenou kriedou na tabuľu: Nech je školstvo prioritou! A nie je to 1. apríl!!!! Ak sme sa obliekli do zelenej farby, vyjadrili sme tým podporu nášmu školstvu a ukázali sme, že nám záleží na zlepšení podmienok v našej škole… A pri tejto príležitosti každé dieťa, ktoré bolo v škole, dostalo malú pozornosť v podobe sladkého lízatka, ktoré pre deti zakúpil rodič jedného z našich detí. A za to mu aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme.


Hokejový turnaj Iskra Cup 2016 – 6. S trieda

Hokejový turnaj Iskra Cup 2016 - 6.S triedaV dňoch 1. 4. – 3. 4. 2016 sa žiaci 6. S triedy a 1 žiak 5. S triedy Andrej Štefánik zúčastnili na hokejovom turnaji v Partizánskom pod vedením pána trénera Horanského. Umiestnili sa na peknom treťom mieste. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho mesta, hokejového klubu a našej  školy.


 Olympijský deň – florbalový turnaj

Olympijský deň - florbalový turnajDňa 1. 4. 2016 sa v našej športovej hale uskutočnil florbalový turnaj chlapcov 3. – 4. ročníka v rámci 3. ročníka Olympijského dňa na našej škole. Turnaja sa zúčastnilo 6 tímov zo ZŠ, Karpatská, Lichardová, Jarná, V. Javorku, MsHKM Žilina a Makroteam. Slávnostného otvorenia tejto už tradičnej akcie sa zúčastnila pani riaditeľka Popluhárová-Čellárová, manažér mládeže MsHKM pán Rehák, dvaja hokejoví odchovanci Korenčik a Lešťan, ktorých vyspovedal pán tréner Meluš.

Žiaci na turnaji bojovali veľmi statočne a väčšina zápasov bola veľmi vyrovnaná.:-) Všetko prebehlo v duchu Fair-Play a bez zranení.

Na slávnostnom ukončení akcie bola prítomná aj vedúca odboru školstva pri MsÚ Žilina p. Mgr. Zapletajová, ktorá prvým štyrom tímom odovzdala ceny.

Konečné poradie: 1. Karpatská, 2. Lichardová, 3. MsHKM Žilina, 4. V. Javorku, 5. Jarná, 6. Makroteam.


Vyčistime si našu ulicu

Vyčistime si našu ulicuV piatok, 22. apríla 2016 sa naša škola v rámci festivalu mesto INAK zapojila do akcie pod názvom Vyčistime si našu ulicu určenú pre firmy, organizácie a inštitúcie zo Žiliny. V tento deň, kedy si pripomíname DEŇ ZEME, sa zapojili všetci žiaci s pani učiteľkami do upratovania okolia školy a priľahlých ulíc. Tešíme sa, že aspoň takouto formou sme sa zapojili do zlepšenia kvality nášho životného prostredia.


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania