Základná škola Námestie mladosti – plná dobrých srdiečok

Naša škola – ZŠ Námestie mladosti oslavuje Deň zvierat netradičným spôsobom. Deti si môžu na vyučovanie priniesť svoje zvieratko a spolu prežijú zaujímavé vyučovanie. Každoročne v tento deň býva vyhlásená finančná a materiálna zbierka pre opustených hafanov zo žilinského útulku. I tento rok deti neváhali a nosili svoje obľúbené hračky, deky, konzervy, granuly a rôzne pamlsky pre útulkáčikov. Niektorí sa priznali, že vybrali svoje cenťáčiky z pokladničiek a vo svojich dlaničkách priniesli do školy, iné si namiesto keksíka na desiatu kúpili piškóty, aby sa podelili so psíkmi . Spoločne sme vyzbierali deky, uteráky, hračky, granuly, konzervy, piškóty.

Veľká vďaka patrí deťom, zamestnancom školy a v neposlednom rade rodičom za vyzbieranú finančnú čiastku 170eur. Všetko sme to naložili do áut a dňa 17.októbra 2017 odviezli do útulku. Pani Janka nás už čakala spolu so psíkmi. Porozprávala nám o živote nechcených psíkov, o pomoci ale aj o šťastných koncoch niektorých drobcov. Všetkým psíkom sme rozdali maškrtku a oni sa nám za to poďakovali zavrtením chvostíka.

Z útulku sme odchádzali síce spokojní, no so zmiešanými pocitmi. Prečo týchto úžasných psíkov nikto nechce? Prajeme si, aby bolo v útulku čo najmenej nechcených psíkov a ak sa tam z  nejakého dôvodu ocitnú, nech si nájdu čo najrýchlejšie skvelú rodinu, kde budú milovaní.

PaedDr. Katarína Šoleková


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania