Beseda s majiteľom klubu MŠK Žilina

V utorok 12.3.2019 sa na ZŠ s MŠ Školská 49 v Žiline – Závodí uskutočnila beseda Jozefa Antošíka, majiteľa klubu MŠK Žilina, so žiakmi futbalových  tried.

„V prezentácii prvého muža žilinského futbalu mali možnosť naše mladé nádeje bližšie spoznať klub z historického hľadiska, samotného Jozefa Antošíka a jeho vzťah k MŠK či rôzne zákulisné informácie. Futbal bol, je i bude o emóciách, a práve tejto zložke sa venoval šéf žilinského futbalu, pretože táto emotívna zaangažovanosť často krát v zápasoch rozhoduje. Nosnou témou však boli pochopiteľne odchovanci klubu. Príbehy vtedy neznámych chalanov, ktorí hrali prím pri začiatkoch Jozefa Antošíka u žltozelených v roku 1996, ktorí vybojovali prvé tituly, ktorí sa presadili v zahraničí a ktorí boli, respektíve stále sú kostrou slovenskej futbalovej reprezentácie. Blížiaca sa významná udalosť, ktorou bude práve zápas “originálnych šošonov”, podčiarkuje dlhodobú filozofiu MŠK a jej zmysel. Pre ešte verejnosťou neobjavené hviezdy je to pečať, že vytrvalou prácou a rozvojom svojho talentu, môžu kedykoľvek začať kráčať po stopách Mintála, Dúbravku, Škriniara, Pekaríka, Hubočana a mnohých ďalších. O to väčšia by mala byť motivácia, keď slová o podpore a nezištnej pomoci počujú z úst samotného majiteľa klubu. Nebudú to médiá, nebudú to agenti, ktorí ich vystrelia do futbalovej žiary reflektorov. Bude to práve klub, ktorý sa o nich dennodenne stará a v dnešných dňoch im ponúka nielen špičkový tréningový proces, ale aj dokorán otvorené dvere kabíny “A”-tímu. “ /z webu MŠK Žilina/

Ďakujeme majiteľovi klubu za účasť na besede, pani učiteľke Eve Kubovej za sprievodné slovo, riaditeľovi školy Jánovi Majsniarovi a riaditeľovi akadémie MŠK Žilina pánovi Jaroslavovi Bačíkovi za možnosť zúčastniť sa tejto besedy.


Uverejnené v Články
Najnovšie články
Voľné miesta a výberové konania